ثبت نام اعضاء
نام کاربري:
(e.g. test@yahoo.com)
کلمه عبور:
ثبت نام فراموشي کلمه عبور

ثبت نام


**آرشیو کنگره های پیشین**طراحي سايت

 
گالري آنلاين

 

 

درباره همايش

 

دومين همايش بين المللي هنرهاي تجسمي و محيط زيست با رويکرد هنر بازيافت،  به منظور گسترش و توسعه مباحث بينا رشته اي هنر و محيط زيست  از منظر تئوري و اجراي، در صدد است تا تعاملي ميان متفکران و هنرمندان  در عرصه بين الملل فراهم آورد.

انجام تحقيقات و پژوهش هاي علمي و کاربردي در اين موضوع، مي تواند منجر به  ارائه دستاوردهاي نوين  در حيطه ي محيط زيست باشد  و بازتاب نتايج تحقيقات، پژوهش­ها، تجربه­ ها و نوآوري­ هاي آکادميک، به توسعه فرهنگ و دانش فني بيانجامد و اذهان را به حفظ، حراست و ترميم تخريبهاي محيط زيستي آگاه مي سازد.

مباحث توسعه پايدار همچون حفظ انرژي، محيط زيست و منابع طبيعي در ساختارهاي هنر جديد بازخوردهاي متفاوتي را ارائه مي دهد.  «توسعه پايدار عنصر سازمان دهنده‌اي است که موجب پايداري منابع تجديدناپذير مي‌شود، منابع محدودي که براي زندگي نسل آينده بر روي کره زمين ضروري است. توسعه پايدار فرايندي است که آينده‌اي مطلوب را براي جوامع بشري متصور مي‌شود که در آن شرايط زندگي و استفاده از منابع، بدون آسيب رساندن به يکپارچگي، زيبايي و ثبات نظام‌هاي حياتي، نيازهاي انسان را برطرف مي‌سازد.» در اين راستا، هنر علاوه بر نقش زيباشناسانه و فرهنگ ساز خود، قادر خواهد بود تا به عنوان رسانه و ابزار آگاهي بخشي در جهت صيانت از منابع طبيعي و حفظ حرمتهاي آن عمل کند. توجه به محيط زيست و انرژي پاک، محيط زيست و تنوع زيستي، تغييرات آب و هوائي و اقليمي، مهندسي طراحي و آموزش در محيط زيست به محورهاي ذيل بپردازد.

اين همايش براي برقراري ارتباطات علمي هنري و تبادل افکار ميان هنرهاي تجسمي، محيط زيست، توسعه پايدار با جامعه آکادميک و لزوم بهره برداري از منابع بازيافتي در جهت بهينه سازي و برگشت به چرخه ي توليد و يا بهره مندي زيباشناسانه از آنها در تاريخ 22 و 23 آبان 1398 در سالن همايشهاي بين المللي دانشگاه الزهرا(س) برگزار مي گردد.